Czerwony kapelusz to jedno z tych nakryć głowy, którego nie sposób przeoczyć. Na jaki model się zdecydować? Jednym z najpopularniejszych jest klasyczny kapelusz z wyrazistym rondem. Latem nosimy go w wydaniu słomkowym, podczas gdy jesienią i zimą sięgamy po modele z cieplejszych materiałów, takich jak filc. Czerwony kapelusz w eleganckim stylu to ponadczasowy wybór, który znakomicie komponuje się ze stylizacjami o bardziej szykownym charakterze. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby elegancki czerwony kapelusz nosić nawet z tak nieformalnymi dodatkami jak obuwie sportowe, o ile czujemy się na tyle pewnie z naszymi umiejętnościami łączenia ze sobą różnych stylów. Czerwony kapelusz może być też nieco mniej zobowiązujący. Najczęściej spotykaną casualową odsłoną tego nakrycia głowy są tak zwane bucket hats. To prawdziwy must have ostatnich sezonów, który jest równie uniseksowy jak klasyczna fedora. Bucket hats nadają się do noszenia wraz ze stylizacjami o casualowym lub sportowym wydźwięku.
Czerwień to kolor o wyjątkowej mocy. Już dawno temu naukowcy odkryli, że w istocie — czerwień ma magnetyczną moc. A ściślej ujmując, noszenie czerwonych ubrań lub dodatków sprawia, że inni postrzegają nas automatycznie jako bardziej atrakcyjne osoby. Dlatego też po czerwony kapelusz warto sięgać nie tylko komponując strój na szczególną okazję. Czerwone kapelusze można wykorzystywać na co dzień. Bucket hats znakomicie pasują do jeansów, trampek i sportowych bluz oraz koszulek. Z kolei słomkowe nakrycia głowy warto wykorzystywać w stylizacjach o bardziej szykownym charakterze. Sprawdzi się tu chociażby konwencja stylu preppy. Mokasyny, świetnie skrojone szorty i koszulka polo uzupełniona czerwonym słomkowym kapeluszem to look, który mogą wykorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Czerwone kapelusze warto nosić także jesienią i zimą. Zjawiskowy image można stworzyć, wybierając czerwony kapelusz o klasycznym kroju i zestawiając go z wełnianym płaszczem i skórzanymi botkami.
Aby czerwony kapelusz wyglądał jak nowy przez wiele sezonów, warto o niego odpowiednio dbać. Wszelkie niezbędne wskazówki znajdziemy na metce. Dobrym pomysłem jest jednak zawsze unikanie suszenia kapelusza w ostrym słońcu, ponieważ intensywne promienie słoneczne mogą osłabić strukturę włókien, gdy te są wciąż mokre. Dobrze jest też używać delikatnych detergentów, dopasowanych do specyfiki materiału, z którego wykonany jest dany kapelusz.